A Magyar Vidékért Kft ügyvezetőjeként 2000. év óta, Agrármérnökként szolgálom a Szabolcsi gazdálkodókat olyan szolgáltatások nyújtásával, amikre az adott időszakokban ügyfeleinknek épp szüksége volt a haladásukhoz. 5 évig Falugazdászként segítettem a gazdálkodói közösségemet. 2002-től mezőgazdasági szakmai felnőttképzésekkel támogattuk tágabb gazdálkodói közösségünket.
2007 évben írtam első sikeres mezőgazdasági pályázatomat és ezt a tevékenységet azóta sem hagytuk abba, majd 2008-tól igényeltünk gazdálkodóink részére az elérhető mezőgazdasági támogatások összes u-s és hazai fajtáját.
Cégünkről ismeretes volt, hogy ha valamit meg kellett oldani, azt mi megoldottuk, ha csak 1 megoldás is volt rá. Mindig is ügyfélközpontúak voltunk.
Mezőgazdasági szaktanácsadó vagyok 2006 óta, az Érpataki Gazdakör elnöke, a MAGOSZ Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei küldötte.
Kik vagyunk mi és mit csinálunk
A Magyar Vidékért Kft-nél több kapcsolódó tevékenységet folytatunk.
Tevékenységünk legjavát mezőgazdasági felnőttképzés keretében végezzük, úgymint drónpilóta képzések pl: Növényvédelmi drónpilóta, illetve feldolgozó ipari képzések pl: Húskészítmény gyártó képzés, Konzervgyártó képzés, Pék, Tejtermék készítő képzés, szakmai alapképzések pl: Aranykalászos gazda képzés.
Gyakorlati helyként rendelkezünk egy 76 ha-os ökológiai tangazdasággal.
A képzéseken túlmenően ügyfeleinknek mezőgazdasági pályázatok írásával segítünk megteremteni mezőgazdasági beruházásokat. Az eddig írt pályázat típusok, a teljesség igénye nélkül a kertészeti gépbeszerzéses-, a fiatal gazda-, a kisüzemek fejlesztése-, a feldolgozó üzemek fejlesztése-, az állattartó telepek fejlesztése-, az agrár-környezetgazdálkodás támogatása-, ökológiai gazdálkodás támogatása-, állatjóléti támogatások pályázatok.
Az összes elérhető hazai és Eu-s mezőgazdasági támogatásokat leigényeljük, amik terület és állatlétszám alapon elérhetők gazdálkodó partnereinknek.
Az országban elsőként kaptuk meg a Növényvédelmi drónpilóta képzés szolgáltatási jogát a NEBIH-től illetve a Pilóta nélküli légijármű irányítói képzés képzési jogát a Légügyi Hatóságtól. Az országban összesen 4 ilyen képző szerv van, az egyik mi vagyunk Nyíregyházán, a másik 3 budapesti.
Mindezt azért végezzük, hogy a gazdálkodó partnereink a maguk országos vagy Eu-s versenyképességi küzdelmében hosszútávon is megfeleljenek, talpon maradjanak.
Hová tartunk
Cégünk célja szorosan összefügg gazdálkodó ügyfeleink hosszútávú túlélési és / vagy fejlesztési céljaival.
Mi is akkor tudunk hosszútávon fennmaradni, virágozni és prosperálni, amennyiben az ügyfeleink egyre jobban élnek. Mivel nekik szolgáltatunk, a mi sikerünk az ő sikereiken múlik.
Felnőttképzésben is azokat a trendeket követjük, amikről tudjuk, hogy a partnereinket előnyös helyzetbe fogja hozni. Mezőgazdasági termelők feldolgozóipari edukálása is ezt a fejlődési lehetőséget hordozza magában.
A célunk, az alapanyag termelő gazdálkodókat a feldolgozási szakterületen továbbképezni, és elérni, hogy hazai termelők feldolgozott termékei minél nagyobb arányban jelenjenek meg a hazai élelmiszer ellátási láncban. Ez a küldetésünk.
Trend továbbá a precíziós technológiák, illetve a drónok alkalmazása a mezőgazdaságban. Ezen területen is szolgáltatunk képzéseket az országban.
Pályázatok tekintetében célunk, hogy az elérhető mezőgazdasági hazai és Eu-s pályázatokkal partnereink beruházásait támogatni, a fellelhető forrásokat működő gazdaságok fejlesztéséhez csatornázni. Ha gazdálkodó -, feldolgozó partnereink fejlődnek, mi is akkor maradunk fejlődésben.
Mit akarunk elérni
Célunk 3000 fő húsfeldolgozó vállalkozót / őstermelőt elindítani kistermelőként az országban, ehhez mi képzéssel tudunk hozzájárulni.
Zöldség és gyümölcs feldolgozás területén szintén 3000 fő vállalkozót / őstermelőt szeretnénk elindítani a saját termékelőállítás útján, vagy meglévő gazdaságát hivatalossá, láthatóvá, elérhetővé tenni az országban 2025.12.31-ig.
Pályázatírás területén a meglévő ügyfeleink, projektjeink menedzselése a cél, illetve a több száz pályázatírásra bejelentkezett érdeklődők pályázatba vonása, kelet Magyarország területén. A 2021-2027 évi Vidékfejlesztési pályázati ciklusban az élelmiszeripari, kisüzemek támogatása, gazdaság átadások pályázatait célunk nagy számban támogatni.
Szervezetünkre nézve ezek a terjeszkedési terveink és az elérendő célértékek.
Ezen projekt megvalósításához keresünk munkatársakat, feladatunk csoportként elérni ezeket a célokat.
Kihívás a nagyszámú konkurenciális hatás kezelése illetve új kommunikációs csatornák nyitása illetve partnerszervezek felkutatása a célközönségünk eléréséhez.
Cégkultúra
Cégkultúránk magában foglalja, az ügyfelekkel való törődést. Nálunk az ÜGYFÉL ADJA A FIZETÉST, és AZ ÜGYFÉL AKKOR FIZET, HA ELÉGEDETT.
Ezt az ügyfelekhez való hozzáállást vallják munkatársaink, csoporttársaink.
Cégünkben a munkatársak 1 csoportot alkotnak, a vezetés tiltja a klikkesedést.
Nagyfokú önállóságot várunk el saját munkájában a munkatársaktól, viszont ismerni szükséges hogy az egyes munkatárs munkája hogyan kapcsolódik, hogyan hat egy másik munkatárs, csoporttag munkájára.
A csoporttagok egymást megvédik, felmerülő problémákat elsőként jelzik vezetőiknek, kezelés végett.
A problémákat nem nézik el, így meg is szüntetik azokat, ezzel is felelősséget vállalva a munkáért, a csoportért, a vállalt célokért.
Elmondható, hogy azok a leendő munkatársak érzik jól magukat nálunk, akik jól működnek csoportban, és felelősséget tudnak vállalni nem csak magukért, hanem másokért is.